Dlaczego mózg człowieka pogarsza się szybciej niż reszta ciała?

Popularny lek na nadciśnienie zwany blokerem kanału wapniowego, jak udowodniono radiologicznie w MRI, powoduje kurczenie się mózgu. Badania wykazały, że leki te powodują pogorszenie I.Q. w ciągu 5 lat użytkowania.

Inny lek stosowany w celu obniżenia poziomu cholesterolu, zwany Lipitorem, powoduje pogorszenie funkcji mózgu. Ważne jest, aby wiedzieć, że statyny obniżające poziom cholesterolu, takie jak Lipitor, blokują syntezę cholesterolu w wątrobie. To z kolei pozbawi mózg cholesterolu potrzebnego do naprawy mózgu, odnowienia zużytych błon i zapobieżenia chorobie Alzheimera.

Nieprzypadkowo przemysł farmaceutyczny stworzył dodatkowy lek - który łączy w sobie bloker kanału wapniowego i statynę o nazwie Atorwastatyna/Amlodypina (Caduet) – celuje to podwójnie niszcząc optymalne funkcjonowanie mózgu!

Metale ciężkie - wszyscy mamy je w sobie i zatruwają enzymy naprawcze mózgu, prowadząc do choroby Alzheimera.

- Nie ma nikogo, kto by nie miał w sobie aluminium, z żywności, naczyń aluminiowych, kosmetyków, wody, aluminium w proszkach do pieczenia stosowanych w pieczywie, przemysłowe aluminium, spaliny samochodowe, dezodoranty, środki zobojętniające kwas i wiele innych źródeł.

Aluminium powoduje splątanie i wypalanie nerwów w mózgu, a także tworzenie substancji podobnej do kleju (zwanej amyloidem), która blokuje normalne funkcjonowanie delikatnej elektryczności mózgu.

W celu zmniejszenia produkcji amyloidu świetnie sprawdza się fosfatydyloseryna (PS), która poprawia pamięć i zapobiega chorobie Alzheimera. Wykazano, że PS w ciągu 3 miesięcy przywraca pamięć do stanu sprzed 12 lat.

Pojawiły się dowody na to, że DHA jest także 'zjadaczem' problematycznego amyloidu.

Zielona herbata - prawdziwa organiczna zielona herbata zawiera ponad 3 katechiny i polifenole, które stwierdzono, że są silnymi środkami zapobiegającymi odkładaniu się amyloidu w mózgu.

Functional Medicine University

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18280729/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1497677/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16177050/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1609044/

https://www.youtube.com/watch?v=Y1HEP_9-vTc