top of page

Esencje Kwiatowe Bacha

           Edward Bach odkrył 38 ekstraktów odpowiadających określonym stanom emocjonalnym człowieka oraz opracował specjalną kombinację – tzw. Rescue Remedy (Pierwszą Pomoc) – stosowaną w sytuacjach trudnych, stanowiących wyzwanie emocjonalne.

Według niego źródłem chorób jest negatywny stanu umysłu człowieka, a leczeniem powinno być wprowadzanie człowieka w stan harmonii i równowagi wewnętrznej, sprzyjającej zdrowiu.

     Esencji Bacha pochodzą z kwiatów roślin dzikorosnących (37 z 38 ), poza 1 wyjątkiem - ekstrakt wody źródlanej (Rock Water), pozyskiwany z wody zaczerpniętej ze zdrojów znanych ze swoich właściwości leczniczych.

Jak działają ekstrakty?

Terapia esencjami skupia się na człowieku jako całości, nie zaś na symptomach choroby. Wyciągi te oddziałują na stany emocjonalne, dlatego dwie osoby cierpiące na tę samą chorobę, np. artretyzm, mogą potrzebować odmiennych ekstraktów. Jedna z nich może odczuwać rezygnację wskutek choroby, druga – zniecierpliwienie objawami - stosować więc będą różne specyfiki.

 

Efekt działania esencji nie polega na tłumieniu postaw negatywnych, lecz ich transformowaniu w stany pozytywne i uaktywnianiu własnego potencjału pacjenta do samoleczenia, angażowaniu wewnętrznych zasobów człowieka do walki z chorobą i stresem.

Aby korzystać z ekstraktów, nie trzeba być chorym. Wielu z nas przechodzi w życiu trudne okresy, kiedy pojawiają się zmęczenie i czarne myśli. W takich chwilach esencje stają się niezastąpionym źródłem energii potrzebnej do odzyskania równowagi psychicznej, zanim wystąpią objawy fizyczne.

 

Jak dobieram esencje Bacha?

Dobór esencji jest bardzo łatwy i tak na prawdę każdy może wybrać esencje dla siebie na podstawie stanu emocjonalnego jaki nam towarzyszy w danej chwili. Wybieramy do 7 emocji maksymalnie, by skomponować 1 mieszankę.  Każdej emocji przypisany jest określony kwiat i jego esencja.

Esencje świetnie sprawdzają w zaburzeniach koncentracji, psychosomatycznych, u dzieci, i zwierząt, na podniesienie pewności siebie, na nieuzasadniony lęk, strach przed egzaminem, stres przed ważnym wydarzeniem itd itd..

bottom of page