top of page

Irydologia kliniczna

       Oko to jedyna reprezentacja układu nerwowego,  która ma bezpośredni kontakt ze światem zewnętrznym - siatkówka, tęczówka.

Za pomocą mapy ciała na tęczówce, twardówce, brzegu źrenicznym - możliwa jest analiza stan organów, ich potencjalne zaburzenia i obranie terapii wspomagających siły witalne do zdrowia.

       Do analizy irydologicznej - konieczne jest wykonanie zdjęcia tęczówek P i L. (aparatem irydologicznym lub we włąsnym zakresie)

Takie zdjęcie następnie jest analizowane przeze mnie i obserwacje są spisywane w formie raportu i wysyłane na emaila, alternatywnie spotykamy się na Zoom i ja omawiam daną parę tęczówek wraz z zaleceniami podczas takiego spotkania (ok 1,5h).

Takie spotkanie live możemy nagrać.

Samą analizę irydologiczną warto wspierać wynikami badań krwi w zależności od dolegliwości danej osoby, ponieważ oko pokazuje cały organizm jako teren/podłoże, bez tzw. mikrobiologii czy zmian składu krwi, hormonó itd.

          Ocena irydologiczna nie jest równoznaczna z diagnostyką lekarską i należy mieć to na uwadze.

Jest to metoda uzupełniająca, która dostarcza informacji o predyspozycjach do niektórych chorób, stanie zdrowia organizmu, procesach chorobowych oraz o typie osobowościowym również.

W tęczówce zapisany jest stan zdrowia narządów oraz informacja o tym, jakimi chorobami jesteśmy dziedzicznie zagrożeni.

Informacje dostępne z odczytu:

- wrodzone predyspozycje do pewnych schorzeń, o czym wnioskuje m.in. na podstawie tzw. słabych punktów naszego organizmu

- ustalenie stopnia zatrucia organizmu

- stan układu odpornościowego

- skłonności do chorób alergicznych i reumatycznych

- informacje o zanieczyszczeniu organizmu oraz infekcjach pasożytniczych, gdyż wszystko to rzutuje na stan narządów układu trawiennego

– w jakim stanie jest układ nerwowy i sercowo-naczyniowy (np. zmiany miażdżycowe)

- możliwość kontrolowania przebiegu leczenia pod kątem jego skuteczności, gdyż pozwala to zmodyfikować terapię

– informacje na temat kolejności leczenia systemów i narządów / sugeruje to, jakie badanie specjalistyczne (laboratoryjne, USG itp.) należy przeprowadzić w celu pogłębionej diagnozy

Diagnostyka z tęczówki sprawdza się w 80 do 95%.

Nie da się jej jednak stosować u dzieci do 6 roku życia ze względu na niewykształconą do końca tęczówkę oraz u osób po operacjach oczu.

bottom of page