top of page

Czarnuszka - Nigella SativaProrok Mahomet powiedział, że czarnuszka leczy wszystko oprócz śmierci….

Stosowana jako przyprawa kuchenna, doskonale zastępuje pieprz i nie podrażnia śluzówki.


Działanie:

 • Działa antywirusowo, bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie, immunostymulująco, wiatropędnie, moczopędnie, żółciopędnie, przeciwko robakom.

 • Stosowana w przypadku depresji i napięć nerwowych, uspokaja system nerwowy.

 • Obniża ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, poziom trójglicerydów i cholesterolu Ldl, jest dobra na wszelkie schorzenia układu krążenia. Już 40mg w przypadku dzieci i 200mg w przypadku dorosłych, dziennie jest skuteczne a można spożywać 8 – 17g dziennie, co daje jeszcze lepsze afekty.

 • Leczy wszelkie schorzenia dróg oddechowych, kaszel, nieżyty, astmę, zapalenia, alergie a już samo wdychanie zapachu zmielonych ziaren oczyszcza drogi oddechowe.

 • Pomaga regulować poziom cukru, leczyć stany zapalne, choroby nerek i wątroby, kamienie nerkowe i w pęcherzyku żółciowym.

 • Stosowana zewnętrznie do leczenia łuszczycy, łojotokowego zapalenia skóry, trądziku i innych chorób skórnych.

 • Zapobiega wypadaniu włosów, a nawet ich siwieniu.

 • W połączeniu z kminkiem, koprem i anyżem reguluje cykl miesiączkowy, doskonale wzmacnia produkcję mleka u matek karmiących (jednak nie jest zalecana w trakcie ciąży!!)

 • Podnosi poziom testosteronu, ale obniża poziom estrogenu oraz zmniejsza autoagresję – czyli nadaje się do leczenia wszelkich chorób autoimmunologicznych.

 • Zapobiega różnym rodzajom raka – aż w 80 % niszczy komórki raka trzustki oraz zmniejsza ryzyko ponownego nawrotu raka, ponieważ inicjuje śmierć komórek przez zmianę matrycy ich funkcjonowania.

 • Zmniejsza efekty uboczne chemioterapii.

Warto korzystać z czarnuszki jako dodatku do potraw, także oleju zimnotłoczonego z czarnuszki, wywaru czy nalewki.Przepis na wywar z czarnuszki - do picia lub stosowania naskórnego:

1 łyżkę nasion zmielonych z czarnuszki zalać 250ml wrzącej wody i parzyć na wolnym ogniu przez 5 minut, następnie odstawić na 20 minut, przecedzić i wypić.

 • 2 razy dziennie po 1 szklance lub co 2-3h po 100ml

Wywarem tym można również przemywać skórę 2-4 razy dziennie.Nalewka z czarnuszki:

Zmielone ziarna czarnuszki – 30g

Spirytus 90% – 55ml

woda źródlana – 25ml

Odstawić na 20 dni. Codziennie wstrząsać. Następnie przecedzić i pić 2 razy dziennie po 30 – 100 kropli, lub więcej w razie potrzeby. Można zmieszać z miodem lub sokiem. Czystą nalewką należy smarować stawy.

Jeśli chcemy stosować naskórnie – należy ją rozcieńczyć z dobrej jakości wodą w stosunku 1-6 do 1-10 – w zależności od reakcji skóry. (alkohol może bowiem podrażniać skórę)R. Khalife, M. H. Hodroj, R. Fakhoury, and S. Rizk, “Thymoquinone from nigella sativa seeds promotes the antitumor activity of noncytotoxic doses of topotecan in human colorectal cancer cells in vitro,” Planta Medica, vol. 82, no. 4, pp. 312–321, 2016.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comments


bottom of page