top of page

Siła pozytywnego myślenia

Zaktualizowano: 7 maj 2020Wiara w cudotwórczą moc dobrych myśli potrafi dać niesamowite efekty.

Nasze myśli, czy to w postaci nastroju, lęków, strachów, czy przekonań mają bezpośredni wpływ na układ odpornościowy. Największy wpływ na nasze zdrowie mają jednak negatywne emocje takie jak: zazdrość, nienawiść, zawiść czy agresja.

Dlatego wyzbycie się tych emocji jest warunkiem koniecznym, by moc cieszyć się zdrowiem.


- Unikanie stresu – brzmi troche abstrakcyjnie – bo jak można unikać stresu który się czai wszędzie. Ale nad tym też pracuje bo wiem, że tylko ode mnie zależy czy czynnik wpłynie na mnie stresowo czy też nie – przekierowuje swoje myśli i nie martwię się rzeczami, na które nie mam wpływu.


– Neutralizowanie negatywnych myśli – każdą negatywną myśl staram się natychmiast wyprzeć ze swojej głowy. Pracuje nad tym z różnym skutkiem, ale wiem też, że pomocna okazuje się sentencja „w dzień i w nocy wszystko mi sprzyja”.Cstotne jest zatem – brzmi troche abstrakcyjnie – bo jak można unikać stresu który się czai wszędzie. Ale nad tym też pracuje bo wiem, że tylko ode mnie zależy czy czynnik wpłynie na mnie stresowo czy też nie – przekierowuje swoje myśli i nie martwię się rzeczami, na które nie mam wpływu.


Najlepszą metodą na pozbycie się powtarzającego się stresu jest właściwy odpoczynek.


Ciągły stres jaki nam towarzyszy w życiu powoduje uwalnianie sie kortyzolu i powstawanie przewlekłych stanów zapalnych w organizmie oraz prowadzi do zmęczenia nadnerczy. pracuje fizycznie, a inaczej, którego główna praca i stres wynikają z wysiłku umysłowego.


– Wybaczanie czyli konieczność wybaczenia absolutnego tym osobom, ktore w przeszłości wyrządziły nam krzywdę.

Noszenie w sobie urazy powoduje, że nie możemy osiągnąć wewnętrznego spokoju i harmonii, utrudnia nam to powrot do zdrowia.

Wybaczenie jest jednak procesem trudnym, wymaga odwagi. To trzeba poczuć całym sobą, a to, z kolei, wymaga czasu i medytacji.

Ważne jest również to, że wybaczanie nie musi dotyczyć kogoś innego – może dotyczyć także nas samych i żalu do swojego postępowania z przeszłości.


– Wdzięczność – za to co mamy, każdego dnia. Wdzięczność nierozerwalnie wiąże się z docenianiem naszej codzienności. Bo przecież jestem zdrowa, mam osobę bliską obok mnie, mam dach nad głową I ciepłe łóżko – czyż nie jest to dobry powód do radości?

Cieszmy się życiem !


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

bottom of page