top of page

Krwinki czerwone a NIE-równowaga mineralna
Niedobory, nadwyżki lub zaburzenia równowagi mineralnej mogą prowadzić do choroby.

Pierwiastki toksyczne, takie jak rtęć lub kadm, mogą gromadzić się w organizmie w wyniku długotrwałej ekspozycji i mogą prowadzić do chorób w bardzo małych ilościach.

Niektóre pierwiastki, takie jak ołów, rtęć i kadm, stają się toksyczne, gdy do organizmu dostanie się ich zbyt wiele.

Może to prowadzić do przewlekłych objawów, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Minerały są niezbędne dla tkanek organizmu i dla funkcji metabolicznych, zwłaszcza reakcji enzymatycznych. Jednak braki lub brak równowagi między elementami mogą prowadzić do problemów. Na przykład:

 • Niski poziom cynku wiąże się ze słabym gojeniem się ran, problemami z wagą, obniżonym libido, wypadaniem włosów i impotencją.

 • Niski poziom magnezu wiąże się z problemami sercowo-naczyniowymi, depresją i lękiem.

 • Niski poziom miedzi wiąże się z bólem stawów, podwyższonym poziomem cholesterolu, anemią i zmniejszoną odpornością na infekcje.

 • Niski poziom manganu wiąże się z problemami z plecami i stawami, hipoglikemią i alergiami.

 • Taka nierównowaga może wynikać z toksyn, niewłaściwej diety, predyspozycji genetycznych, złego trawienia lub złego wchłaniania pokarmu, niektórych leków, nadmiernego stresu lub niewłaściwego zbilansowania suplementów diety.

Nierównowaga mineralna wiąże się ze:

- zmęczeniem, bólami głowy, osteoporozą, niedożywieniem, depresją, hipoglikemią, rakiem, zachowaniem agresywnym, alergiami, bólami stawów, cukrzycą, zaburzeniami trawienia, trudnościami w uczeniu się, zaburzeniami koncentracji, autyzmem i niedoczynnością tarczycy.

Metale toksyczne

 • W środowisku wypełnionym przez zanieczyszczenia prawdopodobne jest gromadzenie się toksycznych metali. Metale toksyczne są zwykle obecne w organizmie w niewielkich ilościach. Jednak gromadzą się one przy nadmiernej lub ciągłej ekspozycji lub jeśli detoksykacyjne mechanizmy obronne organizmu nie są odpowiednie.

 • Te same metale mogą hamować enzymy w organizmie, osłabiać błony komórkowe lub upośledzać dostarczanie składników odżywczych, co może prowadzić do choroby. Narażenie najczęściej występuje w życiu codziennym, ale może wynikać z przemysłowego środowiska pracy.

 • Przykłady obejmują narażenie na dym papierosowy (kadm), oleje uwodornione (nikiel), antyperspiranty i środki zobojętniające kwas solny (aluminium), niektóre pasty do zębów i puszki (cyna), woda z kranu (ołów), plomby i ryby (rtęć).

 • Nadmiar ołowiu jest związany ze zmęczeniem, zaparciami, bezsennością, zaburzeniami emocjonalnymi, nadpobudliwością i trudnościami w uczeniu się u dzieci.

 • Nadmiar glinu jest związany z chorobą Alzheimera i może również prowadzić do wyczerpania fosforu w organizmie, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kości.

 • Nadmiar arsenu wiąże się ze zmęczeniem, problemami skórnymi i mrowieniem kończyn.

 • Nadmiar kadmu jest związany ze zmęczeniem, starzeniem się tkanek, bólem mięśniowo-szkieletowym, anemią i nadciśnieniem.

Krwinki czerwone – erytrocyty są uważane za najlepszą ocenę długoterminowego stanu mineralnego.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comments


bottom of page