top of page

Miej oczy I uszy szeroko otwarte

Zaktualizowano: 7 maj 2020


„Wolność publicznego wyrażenia swoich poglądów jest wielkim dobrem społecznym, ale nie zapewnia ona wolności słowa.

Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiadane nie jest wolne.”


Myślisz że masz prawo wypowiadać się publicznie i wyrażać swoje poglądy, popierać je stosowną literaturą, która nota bene nie jest Twoja – a stworzona kiedyś gdzieś przez kogoś kto się po prostu całkiem dobrze na temacie znał. I wydaje Ci się że masz prawo…..

Mylisz się


WOLNOŚĆ SŁOWA ISTNIEJE TAK DŁUGO, JAK SIEDZISZ CICHO I z niej nie korzystasz!

Uśmiechają się do Ciebie, głaszczą po głowie i noszą na rękach – bo wiedzą ze dajesz im korzyść.

A co by było gdybyś nagle przestał im to dawać – może by zapomnieli, może odeszli, może zignorowali.


Tego nie wie nikt – opcji są setki, tysiące, miliony.

Ktoś chce dobrze, proponuje Ci ‘super’ pomysł, ale Ty się nie zgadzasz.. DLACZEGO?

– ponieważ nie musisz się zgadzać – możesz odmówić , ten super pomysł wcale nie musi być przecież super dla Ciebie…. bo przecież lubisz coś innego, nie masz nastroju, nie masz ochoty i już.

Łatwo jest głaskać wszystkich po głowie rzucając ogólnymi, nic nie znaczącymi stwierdzeniami – czyli ktoś kto wie wszystko, nie wie tak naprawdę nic, ale kogo to interesuje, skoro świat dziś składa się głownie ze słabych konformistów.

Ludzie nastawieni głownie na korzyść bez opcji dawania z siebie czegokolwiek – czasem publiczne przez nich wyrażenie swojego zdania, graniczy z cudem, ponieważ lepiej zostać gdzieś po środku w ramach luźnych przyjaźni ‘forever’.


Jako dzieci głęboko wierzymy, że świat jest szczery, prawdziwy i myśli tak jak my. Z biegiem jednak lat powoli rzeczywistość okazuje się być bardziej szara i mniej podobna do nas. Bo przecież zdecydowana większość z ponad 7 miliardów indywidualności na Ziemi epatuje swoim ego zupełnie bez świadomości każdego dnia. – wczoraj-dziś-jutro


Ile jeszcze razy dostaniesz po głowie by się tego nauczyć???

Czasami wystarczy raz, czasem uderzamy w ścianę w kółko – bo przecież wyższa potrzeba tak bardzo chce być spełniona. I znów i znów i znów – w kółko to samo – bo szukamy tego co sobie wyobrażamy jako dzieci w swoich głowach.

I po mimo doskonałej świadomości powyższych schematów, nadal robimy to samo.


Ale wiesz co??

Każdy kolejny raz zachodzi w pamięć.

Wiec wybacz I odejdź.


Schematy pozbawiają nas myślenia, odciążają mózg, dzieją się automatycznie, ale jeśli wciśniesz w swój schemat odrobinę racjonalizmu, to może tym razem nie uderzysz o ścianę? Może nie poczujesz bólu? Albo może tym razem Twoja głowa spocznie na mięciutkiej poduszce izolującej od twardej cegły czy muru??

Zatem pozwól sobie na schemat, ale włącz myślenie. Każdy kolejny raz uczy Cię przecież nowych rzeczy. Każdy kolejny raz pokazuje Ci kolejne zupełnie nieracjonalne wzorce postepowania innych osób.

Bo przecież Ty nie dostajesz po głowie – Ty eksplorujesz !!!!! doświadczasz i działasz!!!

A Konformiści ? Oni nie blokują działania, nie zabierają Twych praw do decydowania czy wyrażania poglądów – Oni tak naprawdę nigdy takiego prawa nie mieli i nie mają / oni po prostu są I każdego dnia tracą!

Maskowanie niewygodnych faktów jest tylko próbą zachowania status quo – niczym szarpanie się muchy w sieci pajęczej przed śmiercią. Bo ostatecznie – wszyscy Ci ludzie już przegrali, nie z Toba a sami ze sobą.


Pamiętaj: Każda kolejna osoba, która zawodzi jest Darem – nową lekcją i oczyszczaniem się przestrzeni dookoła Ciebie.


(...I zostaniesz SAM, ale taka samotność jest Piękna, jest Twórcza i wyjątkowa....)

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comments


bottom of page