top of page

MikrobiomMikrobiom jelitowy różni się u bliźniąt otyłych i chudych. Otyłe bliźnięta mają mniejszą różnorodność bakterii i wyższy poziom enzymów, co oznacza, że ​​otyłe bliźnięta są bardziej wydajne w trawieniu pokarmu i zbieraniu kalorii. Otyłość wiąże się również ze złym składem drobnoustrojów w jelitach.


Cukrzyca typu I jest chorobą autoimmunologiczną związaną z mniej zróżnicowanym mikrobiomem jelitowym. W badaniach na zwierzętach bakterie odgrywają rolę w rozwoju cukrzycy.


Kurz z domów, w których przebywają psy, może osłabiać odpowiedź immunologiczną na alergeny i inne czynniki wywołujące astmę, zmieniając skład mikrobiomu jelitowego. Stwierdzono, że niemowlęta mieszkające w domach z psami są mniej narażone na rozwój alergii dziecięcych.


Przeszczepienie mikrobioty kałowej (FMT lub przeszczep kału) to procedura kliniczna, która przywraca zdrowe bakterie w okrężnicy poprzez wprowadzenie kału przez kolonoskopię lub lewatywę od zdrowego dawcy. Potencjalnie śmiertelne infekcje Clostridium difficile (CDI) zostały wyleczone za pomocą takiego przeszczepu. Takie przeszczepy są również stosowany w leczeniu zapalenia okrężnicy, zaparć i zespołu jelita drażliwego.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

תגובות


bottom of page