top of page

Nalewka czosnkowa

Zaktualizowano: 7 kwi 2021Oczyszcza i regeneruje naczynia krwionośne, zapobiega zawałowi serca i miażdżycy oraz paraliżowi, zwalcza infekcje grzybiczne i bakteryjne, zabija patogenną florę układu pokarmowego, zatrzymuje rozrost komórek nowotworowych, oczyszcza organizm od toksyn, reguluje ciśnienie krwi - obniża wysokie ciśnienie, a podwyższa niskie, likwiduje szum w uszach, poprawia wzrok, wzmacnia układ odpornościowy i odmładza organizm.

Składniki: 350 g obranego czosnku organicznego 200 ml czystego spirytusu spożywczego

Przygotowanie:

Przygotować naczynie, które można zamknąć (najlepiej słoik). Czosnek obrać i rozgnieść i pozostawić na 5-10 minut (aby miał kontakt z powietrzem). Następnie przełożyć do słoika i zalać spirytusem, szczelnie zamknąć. Odstawić do ciemnego miejsca (np. szafka) na 10 dni. (co drugi dzień wstrząsnąć słoikiem). Po 10 dniach nalewkę należy odcedzić przelewając ją do innego słoika. Zamknąć i pozostawić w lodówce na kolejne 4 dni. Po tym czasie nalewka jest gotowa do użycia.

II wersja:

Nalewkę pić na noc przed snem 2 godziny po ostatnim posiłku.

1 dzień - 8 kropli

2 dzień - 12 kropli

3 dzień - 20 kropli

4 dzień - 30 kropli

5 dzień - 40 kropli

6 dzień - 50 kropli Następnie pić po 60 kropli dziennie, dopóki nalewka się nie skończy.

Nalewkę stosować raz na rok.

UWAGA: Nalewkę można pić w czystej postaci lub zapijać 50 ml kwaśnego mlecznego produktu np.: kefiru, jogurtu lub maślanki. Aby zlikwidować zapach czosnku po wypiciu nalewki należy zjeść trochę natki pietruszki lub plasterek cytryny.


Przeciwwskazania:

  • epilepsja,

  • problemy z nerkami,

  • ciąża.

Nalewka z czosnku i spirytusu jest skoncentrowanym i naprawdę silnym środkiem, a więc nie można stosować jej również w przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka, wrzodów żołądka bądź innych chorób związanych z tym ludzkim organem. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z przepisami na nalewkę malinową.


Michał TombakOstatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

bottom of page