top of page

Niedobór tlenu w organizmieIstnieje wiele drugorzędnych czynników niedotlenienia - jednak głównym i podstawowym czynnikiem jest – zbyt niski poziom tlenu w komórce!


Odkrywcy tego zjawisk przyznano nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny ponad 80 lat temu (Otto Warburg 1883 – 1970), jednak jego odkrycia zostały przez świat medyczny odrzucone jako ‚za mało naukowe’.


Organizm ludzki nie  potrafi magazynować tlenu, dlatego niezwykle ważną rzeczą jest to, aby zapewniać jego ciągłą dostawę. Jednak tlen, żeby dojść do mitochondrium komórki i spełnić swoją rolę musi przejść przez 7 barier!

A jeśli chociażby jedna z tych barier będzie nieprzepuszczalna dla tlenu, to komórka się nie dotleni w żaden możliwy sposób.Proces utlenienia:

Hemoglobina pobiera tlen z płuc do krwi, z której ma zostać dostarczony tam gdzie jest niezbędny- czyli do  wnętrza komórki – przedtem musi on jednak zostać uwolniony z hemoglobiny.

Hemoglobina – obrazowo mówiąc jest nośnikiem tlenu, który może zostać uwolniony tylko w pewnych warunkach – WARUNKIEM TAKIM JEST ODPOWIEDNIO WYSOKI POZIOM CO2.Zatem by tlen został uwolniony z hemoglobiny, musimy dokładnie  pilnować poziomu dwutlenku węgla w organizmie!

—> wyrównanie poziomu CO2 we krwi zachodzi przy udziale odpowiedniego oddychania!

+należy wstrzymywać wydech – tak jak to od wieków praktykowali jogini – czyli na spokojny wdech wykonujemy podwójnie lub nawet potrójnie długi wydech.


Takie oddychanie skutkuje zmniejszeniem utraty CO2 z organizmu i 'ODKWASZENIEM GO'!


Przykład:

rozdmuchiwanie ogniska – głęboki wdech, po którym następuje intensywny szybki wydech;

po kilku powtórzeniach kręci nam się w głowie – dlaczego? ponieważ w organizmie w wyniku szybkiej wymiany gazowej następuje deficyt dwutlenku węgla i hemoglobina nie oddaje wystarczającej ilości tlenu do komórek z tego powodu – w efekcie komórkowo się dusimy czego efektem są zawroty głowy.Ilość tlenu we krwi, która składa się w 90% z wody, zależy również od jej zasadowości:

kiedy współczynnik pH jest na poziomie 7.45 to poziom tlenu jest o 65% wyższy niż  przy współczynniku pH 7,3 – mała różnica pH ogromna różnica natlenienia.

Oznacza to, że napoje typu Cola mające pH rzędu 3 mają kwasowość 10 tysięcy razy większą niż napoje o współczynniku pH 7 (pH 7 ma większość naturalnych soków z owoców i warzyw)

Kiedy płyny na zewnątrz i wewnątrz komórki mają odczyn zbyt kwaśny – powoduje to osłabienie ścian komórkowych komórki – zaczynają one wtedy tracić swoją spójność, co powoduje utrudnienia w transporcie tlenu do komórki, ponadto różnorakie toksyny przedostają się w ten sposób do wnętrza komórki powodując uszkodzenia DNA.


Dobrym sposobem na wyrównanie pH komórek jest wykorzystanie sody oczyszczonej – soda oczyszczona ma silne działanie alkalizujące – co jest szczególnie ważne w przypadku nowotworów, i zmiany pH komórki na zasadowe.


–>Soda ponadto gwałtownie powoduje alkalizacje komórek i dotlenienie ich – przerywając atak kołatania serca.

0,5 szklanki wody + 0,5 łyżeczki sody – wymieszać i wypić - (daleko od posiłków)Kolejną barierą jaką musi pokonać tlen, w drodze do wnętrza komórki, jest błona komórkowa – która musi być odpowiednio przepuszczalna dla cząsteczek tlenu!!!

Ten kluczowy dla funkcjonowania mechanizm odkryła dr Johanna Budwig 1908 – 2003 – niemiecka biochemik.

Kobieta ta odkryła niezwykła właściwość połączenia kwasów omega 3 w postaci oleju lnianego i białek (z białego sera) – co zostało potem nazwane pastą dr Budwig.


Połączenie to powoduje upłynnienie częściowe błony komórkowej – przez co staje się ona bardzo przepuszczalna dla tlenu.


Za odkrycie to Dr Budwig była nominowana do nagrody Nobla, aż 7-krotnie – nigdy jednak tej nagrody nie  otrzymała, ponieważ odmówiła łączenia swoich metod z chemioterapia i radioterapią.Również strach przed realna  groźbą upadku całego przemysłu spowodował, że jej metody zostały całkowicie odrzucone.


WNIOSEK DR BUDWIG:

Membrany komórek zdrowego organizmu muszą być zbudowane z odpowiednich składników, które trzeba systematycznie dostarczać w diecie.

Dziś można to wykorzystać stosując estry olejowe specjalnie przygotowane na bazie olejów z wiesiołka, ziaren chia czy lnu.


Wracając do natlenienia komórki:

jeśli poziom natlenienia komórki spadnie do wartości poniżej 30% jej wartości prawidłowej – wówczas bezpowrotnie staje się ona komórką nowotworową.

Braki tlenu w komórce powodują, że nie może ona tworzyć energii z glukozy i jest zmuszona przestawić się z procesów tlenowych  na procesy beztlenowe.


Ciekawostka – dlaczego rak serca jest tak rzadki – ponieważ serce jest najlepiej natlenionym mięśniem w organizmie ma najwyższe nasycenie tlenem rzędu 99% i najwyższe pH!Tlen jest używany jak pierwsza linia obrony używana przez komórki do obrony przed patogenami,  bakteriami i wirusami.


Kiedy komórce brakuje tlenu, natychmiast zasiedlają ją grzyby i pleśnie.

Idąc tym torem, dochodzi w organizmie bardzo szybko do zasiedlenia go przez pasożyty, które również są nosicielami bakterii wirusów i grzybów i te pasożyty również szukają tutaj swojego naturalnego środowiska, jakim dla nich są osłabione niedotlenione komórki.

Z doświadczeń profesora Aleksandrowicza wynika, że u osób z chorobą nowotworową – warunki bytowania były zaburzone i był obecny grzyb.


A skąd te bakterie i wirusy?

– jednym z powodów może być fakt nieszczelnego jelita, przez które różne patogeny przedostają się do narządów  tkanek – szczególnie w miednicy małej a gdy dotrą do słabszego organu i słabszych komórek (niedotlenionych) wówczas przenikają do wnętrza i inicjują szereg chorób.

Medycyna akademicka twierdzi, że bezpośrednią lub pośrednią rolę w powstawaniu chorób nowotworowych ogrywają wirusy.

Infekcje wewnątrzkomórkowe, indukowane wirusami lub bakteriami wewnątrzkomórkowymi – ponadto mogą naśladować pewne choroby genetyczne w rodzinie: czyli mogą to być infekcje przekazywane z pokolenia na  pokolenie, czy choroby przewlekłe.

matka może zainfekować dziecko, ponieważ RNA jej wirusów może przeniknąć do DNA komórki dziecka i może je zmodyfikować. Takich chorób się wówczas nie diagnozuje w sposób prawidłowy oraz się ich nie leczy, a zalecza się jedynie skutki tych chorób i ewentualnie powikłania po tych chorobach.

Prawdą jest to, że komórki rakowe mają uszkodzone DNA, jednak mało prawdopodobne jest to, że uszkodzenie DNA komórki prowadzi do tego, że staje się ona komórką rakową.

— ZATEM USZKODZENIA DNA SĄ REZULTATEM A NIE PRZYCZYNĄ ZMIAN NOWOTWOROWYCH!Jak wygląda proces powstawania zmian nowotworowych?

Niedobór tlenu w organizmie


Zatrucie i choroby komórek - Pierwsze pasożyty komórkowe - kolejne pasożyty wewnątrzkomórkowe - wirusyy onkogenne - walka o przestrzeń i zmianę DNA komórki - Zmiany nowotworowe


Wszystko ma swój początek w niedotlenieniu komórek!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comentarios


bottom of page