top of page

Oregano

Zaktualizowano: 15 sie 2020



Oregano - zwane lebiodką pospolitą - dzięki zawartym w nim olejkom – karwakrolu i tymolu - wykazuje silne właściwości antybakteryjne.


Olejek z OREGANO – dawniej i dziś – W starożytności, Grecy stosowali olejek do masażu ciała po kąpieli, na bóle głowy (nacierając czoło i skronie), przy trudno gojących się ranach, podrażnieniach skóry, w celu poprawy trawienia, przy bólach stawów, na rozdrażnienie i wyczerpanie nerwowe, jako odtrutkę na jady zwierząt.

W średniowieczu OREGANO było podstawowym środkiem na bóle głowy i zębów, w chorobach płuc, skóry, układu pokarmowego i nerwowego, do odstraszania insektów i usuwania nieprzyjemnych zapachów.

Podobno Paracelsus zalecał OREGANO na choroby skóry, układu pokarmowego jako bardzo skuteczny środek na opryszczkę.



Właściwości oregano:

–  zabija wirusy grypy, pleśni oraz ponad 100 różnych rodzajów bakterii np. gronkowca złocistego, MRSA, H.pylori, działa przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie, przeciwpasożytniczo oraz niszczy inne  wirusy.

– aktywnym składnikiem olejku jest tlen; gdy cząsteczka ma kontakt z wodą w bakteriach - uwalnia się wodór.

– niszczy wirus opryszczki - jeśli jest za mocny zawsze można go rozcieńczyć w kropli oleju nośnikowego

- pomocny w walce z zakażeniami dróg moczowych



Zastosowanie:

--> działanie ogólnoustrojowe - (doustnie 3-4 krople na łyżkę wody lub pod język) – hamuje rozwój Candida albicans, – działa ANTYBAKTERYJNIE i PRZECIWWIRUSOWO (opryszczka, E.coli, Salmonella, pleśniawki, gronkowiec, HELIKOBACTER PYLORI, – wskazany przy grzybicy stóp i łupieżu, – wykazuje działanie przeciwpasożytnicze, SZCZEGÓLNIE W PRZYPADKU LAMBLII, – działa moczopędnie i żółciopędnie – usprawnia trawienie tłustych pokarmów, – łagodzi wzdęcia i zaburzenia trawienia, – działa rozkurczowo (zmniejsza bóle brzucha, bóle miesiączkowe), – wzmacnia system nerwowy, uspokaja, – zwiększa wchłanianie żelaza.


--> działanie miejscowe – na opryszczkę,

- na nieświeży oddech, – trudno gojące się rany, – oparzenia, – trądzik, – grzybice skóry i błon śluzowych, – przy zmianach spowodowanych zakażeniem gronkowcem, – do pielęgnacji włosów (grzybica, łupież, łojotok, wypadanie włosów) dodać 2-3 krople do szamponu, do płukania /uwaga na oczy !/ – do odkażania rąk – zwiększa ochronę przed wirusami, co szczególnie ważne w profilaktyce grypy – do pielęgnacji jamy ustnej – zamiast lub na pastę do zębów, do płukania i wcierania w dziąsła, łagodzi ból zęba, – do masażu – po kąpieli, w bólach głowy, na bolesne miejsca, na chore stawy, – do pielęgnacji małżowin usznych – swędzenie (związane z grzybicą i zakażeniami bakteryjnymi), – do kąpieli – gdy występuje świąd skóry, – do inhalacji – oczyszcza drogi oddechowe z wirusów, bakterii i grzybów – szczególnie po kontakcie z osobami przeziębionymi lub chorymi na grypę, – do odkażania wody – 1 kropla olejku na 1000 kropel wody (100 łyżeczek, 1 ml – 20 kropli).


--> dla zwierząt Dodawać kilka kropli do karmy przy: – braku apetytu, – zaburzeniach trawienia, – wzdęciach, – pasożytach, – chorobach dróg oddechowych i reumatycznych, Można stosować miejscowo i do kąpieli jeżeli zwierzę się drapie (choroby skóry, uczulenia).

Sposób użycia

- 2 razy 100mg – gdzie w kapsułce jest najczęściej 50mg olejku w dawce jednorazowej dla dorosłych

- ostre zakażenie 100mg razy 5

- w formie oleju od 1 do 5 kropel (w zależności od % oleju) na ok. 100ml wody lub soku / 1-3 razy dziennie



Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących.





Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

bottom of page