top of page

Pasta BudwigowaJak podnieść wchłanianie kwasów omega 3?


Ten kluczowy dla funkcjonowania mechanizm odkryła dr Johanna Budwig (1908–2003) niemiecka biochemik.

Kobieta ta odkryła niezwykła właściwość połączenia kwasów omega 3 w postaci oleju lnianego i białek (z białego sera) – co zostało potem nazwane pastą dr Budwig.

Połączenie to powoduje upłynnienie częściowe błony komórkowej – przez co staje się ona bardzo przepuszczalna dla tlenu.

(Za odkrycie to Dr Budwig była nominowana do nagrody Nobla, aż 7-krotnie – nigdy jednak tej nagrody nie  otrzymała, ponieważ odmówiła łączenia swoich metod z chemioterapia i radioterapią. Również strach przed realna  groźbą upadku całego przemysłu spowodował, że jej metody zostały całkowicie odrzucone.)


Jak zrobić pastę dr Budwig?

Składniki:

– 250 gramów białego sera – najlepiej organiczny, robiony z mleka prosto od krowy, która w pełnej krasie pasła się na pastwisku – sprawdzi sie ser tłusty albo półtłusty

– Olej lniany – zimnotłoczony


Wykonanie:

Wkładamy ser do szklanego naczynia i miksuremy przy użyciu blendera powoli wlewajac łyżkami olej lniany aż całość uzyska konsystencję i barwę majonezu. Gdy osiągniemy konsystencję majonezu – miksujemy dalej dokładnie 5 minut.

Omega 3 wchłania się z takiej pasty w 90%. Przechowujemy paste w lodówce i jemy na zimno ok. 6-8 łyżeczek dziennie. Gotową pastę należy przechowywać z szklanym lub ceramicznym naczyniu.


Co można w ten sposób osiągnąć?

Pasta zwiera w składzie kwas omega 3 – który pochodzi z oleju lnianego:

Wbudowuje się i osłania osłonki mielinowe nerwów – chroni nsze zdrowie: poprawiają się funckje mózgowe jak pamięć, koncentracja, reflex oraz wszelkie zaburzenia skórne

WNIOSEK DR BUDWIG:

Membrany komórek zdrowego organizmu muszą być zbudowane z odpowiednich składników, które trzeba systematycznie dostarczać w diecie.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

bottom of page