top of page

Połączenie między jelitami a mózgiem - okno krytyczneOddziaływanie bakterii na ośrodkowy układ nerwowy zaczyna się bardzo wcześnie.


- Myszy wolne od bakterii jelitowych, były narażane na łagodny stres.

Po wystawieniu ich na łagodny stres myszy mają przesadną odpowiedź osi HPA, mierzoną wysokim kortykosteronem i wysokim ACTH.

Jest to korygowane, kiedy jelita u danych myszy zostaną skolonizowane korzystnymi bakteriami jelitowymi.

I jest na to okno czasowe – 3 miesiące u myszy


Okazuje się bowiem, że jeśli te wolne, od bakterii jelitowych, myszy - przeżywają dłużej niż określony czas, kolonizacja przez korzystne bakterie jelitowe nie koryguje już u nich nienormalnej reakcji na stres.


I to jest poważny problem, ponieważ jeśli dzieje się tak z ludźmi, którzy mają silną reakcję na stres, ponieważ być może bakterie w ich jelitach są niezrównoważone, może to utrzymywać się przez całe ich życie.


A jakie to ma znaczenie dla chorób psychicznych w przyszłości?

Co to oznacza dla jednej trzeciej urodzeń w USA, które są wykonywane przez cesarskie cięcie?


Cięcie cesarskie to poród sterylny i jeśli dziecko nie jest narażone na działanie bakterii w kanale rodnym, może to wywołać chorobę w wieku późniejszym: choroby autoimmunologiczne, astma.

Dzieci, które rodzą się przez cesarskie cięcie - doświadczają znacznie większej liczby tego typu zaburzeń, dlatego, że nie są narażone na bakterie w kanale rodnym kobiety przed kontaktem ze światem zewnętrznym - czyli rodzą się sterylnie i pierwszą ekspozycją są dla nich bakterie na skórze matki lub bakterie na smoczku lub bakterie na butelce.


Należy więc bardzo uważać na problemy z równowagą bakteryjną, ponieważ może ona powodować długotrwałe problemy związane z silniejszym odczuwaniem stresu w organizmie.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comments


bottom of page