top of page

Rozpuszczanie kamieni sokamiKamienie i piasek w woreczku żółciowym i nerkach są rezultatem niezdolności orga­nizmu do wydalania nagromadzonego nieorganicznego wapnia, który powstaje w organizmie w wyniku nadmiernego spożywania rafinowanych produktów poddanych długiej obróbce termicznej.


Wapń, który jest tak niezbędny dla naszego organizmu, występuje w dwóch po­staciach – organicznej i nieorganicznej.

Organiczny wapń to postać wapnia, która rozpuszcza się w wodzie.

Dostając się wraz z krwią do wątroby, jest całkowicie przez nią przyswajany. Wapń organiczny znajduje się tylko w surowych owocach, warzywach i ich sokach, a także w produktach mlecznych, które nie zostały poddane obróbce termicznej (twaróg domowej roboty, kwaśne mleko, kefir itp.)


Wapń, który jest zawarty w cukrach i skrobi (chleb, bułeczki, pieczywo cukiernicze, cukierki, cheepsy, frytki, wyroby mączne itp.) po poddaniu go obróbce cieplnej jest w formie nieorganicznej, nie rozpuszcza się w wodzie i jest obcym elementem dla organizmu.


Nierozpuszczony wapń osiada w pęcherzyku żółciowym tworząc kamienie, w jamie żołądka – powodując nowotwory, w odbycie – hemoroidy, a dostając się do nerek – wytwa­rza piasek i kamienie.


!!!!!!!!!Dlatego też główną przyczyną tworzenia się kamieni w pęcherzyku żółciowym i nerkach jest nadmierne spożywanie pieczywa, słodyczy, makaronu, gęstej, długo gotowanej kaszy, produktów mącznych i produktów rafinowanych I nabiału.


Wielowiekowe doświadczenie terapii naturalnej uczy, że usunięcie kamieni sposo­bem chirurgicznym (oprócz wyjątkowych przypadków) nie ma sensu. Racjonalnie stosując naturalne sposoby uzdrawiania, można osiągnąć znacznie lepsze wyniki.


Kto ma kamienie w pęcherzyku żółciowym i nerkach, powinien zrozumieć, że usunięcie kamieni to tylko walka ze skutkiem, trzeba walczyć z przyczyną ich pojawienia się w organizmie.


Jak więc pozbyć się kamieni w pęcherzyku żółciowym i nerkach?


Starannie przeprowadzić następującą kurację:

Sok z jednej cytryny rozpuszczony w 1/2 szklanki gorącej wody pić 3 razy dziennie oprócz tego mieszankę soków z marchwi, buraków i ogórków w proporcji 1:1:1 po 1/2 szklanki 3-4 razy dziennie.

W ten sposób można pozbyć się piasku lub kamieni w ciągu kilku dni lub tygodni (w zależności od ilości i rozmiarów kamieni).


W trakcie przeprowadzania kuracji koniecznie należy wyeliminować z pożywienia artykuły mączne, cukier, kasze, nabiał – I nie wracać już do nich nigdy.


M. Tombak

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comments


bottom of page