top of page

Tłuszcze transTłuszcze trans powstały w latach 50-tych ubiegłego wieku.

Do oleju roślinnego dodano cząsteczki wodoru oraz poddano go wysokiej temperaturze i powstało coś co zachwyciło cywilizacje.


Tłuszcz tani i trwały i do wielokrotnego użycia. (w restauracjach niejednokrotnie na tym samym tłuszczu smaży się różne produkty przez nawet TYDZIEŃ!!) - znam ten schemat z własnego doświadczenia pracy w restauracji

(ten sam tłuszcz nie zadymi bowiem kuchni po ponownym jego rozgrzaniu i zagotowaniu)


Dodatkowo utwardzony tłuszcz roślinny był łatwiejszy w transporcie i w magazynowaniu, a proces jego utwardzania okazał się całkowicie odwracalny.


Niestety podczas procesu utwardzania wydzielają się tłuszcze TRANS – które są tak bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Informacje te jednak zostały zepchnięte na dalszy plan.


W dodatku oszczędności wynikające z faktu ze można ogromne ilości tego utwardzonego tłuszczu przechowywać długi okres czasu bez ryzyka zepsucia przesłoniły producentom żywności racjonalny obraz sytuacji!


Generalnie margaryna sama w sobie nie ma smaku /dlatego produkt ten zyskał tak dużą aprobatę producentów!! Z kolei bardzo szybko wyczuwamy smak i zapach zjełczałego masła – co skutecznie zniechęci konsumentów do nabycia zepsutego produktu.


Mówi się więc że margaryna jest zdrowa bo z tłuszczów roślinnych i mówi się też o cholesterolu itd itd (żadne z tych uwag nie są zgodne z prawdą).


Ale nikt nie mówi - że do stworzenia margaryny poddano olej roślinny procesowi hydrogenacji podczas którego wydzieliły się rakotwórcze substancje, które prędzej czy później zabiją każdego z nas diagnozą nowotworu!! czy miażdżycy .. itp


Ciekawostka:Stany Zjednoczone w 2013 roku wycofały margarynę ze sprzedaży I produkcji.

Margaryna to śmierć!! - jak również wszystkie wypieki, ciastka, potrawy przygotowywane z użyciem margaryny!


Źródło:

Fragment Ukryte Terapie - J. Zięba

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comments


bottom of page