top of page

Więzimy się na poziomie pojedynczej myśliAle będzie dzisiaj dzień!

Ale czym jest dzień –może się w nim zawierać dosłownie wszystko, ponieważ dzień to tylko słowo. Sam w sobie dzień nie może się zawierać w słowie dzień. Zatem dzień nie oznacza dnia tylko pozwala nam skierować nasza uwagę na czas, który ma miejsce miedzy wschodem a zachodem.

ok?


Niech to będzie zatem dzień przełomowy. Przełomowy to kolejne słowo które może oznaczać wszystko: może podwyżka, może awans, może dzień pełen uśmiechu, współpracy, ciepła i słońca – albo ciągle dzwoniący telefon, masa spraw do zrealizowania na raz, złośliwe uwagi szefa i brak współpracy ze strony pozostałych domowników, stanie w korku, brak pracy itd


Co jeszcze?

Opcja nr 3 – może to być po prostu ‚dzień’ – przebudzenie, śniadanie, spacer, zakupy, kilka godzin w pracy i powrót, kolacja, sen.

To przecież ciągle ten sam tylko dzień, ciągle ta sama praca i ciągle ta sama ja.

I tylko ode mnie zależy jak go będzie go postrzegała i z jakim nastawieniem do niego podejdę.Więzimy się na poziomie pojedynczej, codziennej myśli.

Jak często się zdarza, że analizujesz to co się stało lub stać powinno. Jak często zamartwiasz się przyszłością, stresujesz podejmowaniem decyzji, lub skaczesz z radości z powodu, że dziś piątek?

Jak często zdarza Ci się utknąć ze swoimi myślami w jednym punkcie i wpaść przez to w zamknięte koło złego lub dobrego samopoczucia?


Sam zamykasz się w kręgu własnych myśli i przez to ograniczasz. Ponieważ Twoje samopoczucie zależy od Ciebie samego a nie od faktu czy dziś jest piątek czy poniedziałek.


W przypadku ograniczeń pojawiają się dwie kwestie:

~ jak poradzić sobie z myślami i nauczyć się umiejętnie nimi zarządzać;

~ jak wykorzystać potencjał naszego umysłu by rozwijać się dzięki temu duchowo a nie zadręczać.


Odpowiedzią jest medytacja.

Medytacja to podróż w głąb siebie, poza granice codziennej świadomości.

To praktyka, która przynosi duchowe oświecenie oraz lepsze zrozumienie siebie i otaczającego świata. Jest inspirującą pracą nad umysłem, emocjami i duchem.

A jeśli coś ‘nie wyjdzie’? To zawsze możesz potraktować medytację jedynie jako praktykę odstresowującą, poprawiającą pamięć, koncentrację i kreatywność.


“Myślenie bez uważności, bez świadomości, jest głównym dylematem ludzkiej egzystencji.” ~ Eckhart Tolle ~


Jednak kierowanie uwagi do swojego wnętrza – okazuje się niejednokrotnie jedną z łatwiejszych rzeczy jakie możemy wykonać a dzięki swej prostocie i dostępności – paradoksalnie jedną z trudniejszych.

Pomyśl więc, jak by wyglądało Twoje życie, gdyby w Twojej głowie zapanował głęboki spokój?

- Medytacja to ćwiczenie, które pozwala oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli i zamiast tego wprowadzić tam czystą przestrzeńA teraz wybierz punkt na ścianie i wpatruj się w niego przez minutę. Jeśli w ogóle uda Ci się wytrwać przez minutę z wlepionym w ścianę wzrokiem, prawdopodobnie usłyszysz cały czas gadający do Ciebie dialog wewnętrzny.

‘Niestety u większości ludzi na świecie procesy myślowe tworzą tak duży chaos, że nie odbywa się to bez konsekwencji dla ich ciała – pojawia się zmęczenie, stres, napięcie, trudność z koncentracją, itp.’


Obserwuj swój umysł, usłysz swoje myśli i uwolnij się od umysłu.

Umysł nas ogranicza – to tylko kropla w morzu możliwości jakie daje nam nasz mózg.

Zwróć uwagę że we śnie nasz mózg odpoczywa. Nie ma problemów nie ma spraw do zrealizowania. Tuż przed samym zaśnięciem – mózg musi oczyścić się z myśli by zapaść z regenerujący nas sen – jeśli tak się nie stanie – cierpimy na bezsenność.

Analogicznie – kiedy wstajesz rano – nie od razu włącza się myślenie. Kiedy otwierasz oczy i budzisz się masz dosłownie kilka chwil na to by powróciła do Twojej głowy świadomość.


Daj sobie ten czas… !

Nie wkładaj telefonu obok łóżka, nie sięgaj po telefon natychmiast po przebudzeniu. Telefon nie ucieknie, a to przecież jest teraz Twój czas.

Zaśmiecamy swój umysł nieustannie – bodźce bombardują nas cały czas telewizja, radio, reklamy, telefon, internet.

Wkładasz zdrowe rzeczy do swojego organizmu, odżywiasz się zdrowo. Dbasz o ciało, uprawiasz sport, pilnujesz regeneracji, nawadniasz się, oczyszczasz. Teraz czas na zrobienie tego samego w głowie – dla siebie.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comments


bottom of page