Witamina UWitamina U jeszcze w latach 50tych XX wieku  byla szeroko wykorzystywana w medycynie ludowej.

Chemicznie:  „Witamina U, czyli sulfinian metioniny, jest pochodną metioniny, a ta jest z kolei uważana za aminokwas życia” (za: Rafał Lenart).

Występuje w liściach kapusty wciąż bardzo mało o niej wiadomo i jest rzadko występującą witaminą.

Co może wnieść witamina U do naszego życia?

-Świetnie spisuje się w przypadkach owrzodzeń oraz stanów zapalnych – dlatego  liście z kapusty przykładano na rany, ponieważ pomagają one w gojeniu się skóry;

-Hamuje nadmierne wydzielanie się soku żołądkowego;

-Wspomaga odbudowę naskórka;

-Spisuje się w przypadku ukąszeń owadów i siniaków;

-Sprawdzi się w przypadku zapalenia piersi u kobiet karmiących;

-Skutecznie załagodzi zapalenie żył i bóle stawów;

-Może być stosowana profilaktycznie przy stosowaniu leków wywołujących wrzody, takich jak leki przeciwreumatyczne;

-Picie soku z kapusty zapobiega powstawaniu przerzutów przy chorobach nowotworowych. (Dzieje się tak, ponieważ sok z kapusty oczyszcza organizm na poziomie komórkowym)

-Substancja, która wspomaga gojenie, została uznana jednocześnie za tą, która może skutecznie zapobiegać starzeniu się skóry i usuwać jego skutki;

-Witamina U stosowana zewnętrznie przyspiesza, aż trzykrotnie tempo regeneracji uszkodzonej skóry. Kuracja zewnętrzna jest także wyjątkowo skuteczna w przypadku skóry mocno przesuszonej, dojrzałej, zniszczonej słońcem, a także nadmiernie napiętej i spierzchniętej.

Witamina U – forma podania

Jak dotąd witamina U była produkowana we Francji i miała postać tabletek 250 mg. Jej zalecana dawka wynosiła 500 mg trzy razy dziennie przed posiłkami.

Zalecana jednak była tylko jako suplement na przyspieszenie gojenia owrzodzeń, osuszanie wrzodów i łagodzenie objawów nieżytu żołądka.

Jak wygląda kuracja?

-Bierzemy pod uwagę wszystkie rodzaje kapusty: biała, czerwona, włoska. Nie ma tez znaczenia czy kapusta jest surowa, gotowana czy duszona w postaci soku czy surówki.

Stosowanie wewnętrzne:

  • w postaci soku lub surówki zalecane jest na dolegliwości takie jak: ogólne osłabienie, anemię, szkorbut, dolegliwości gastryczne i jelitowe, wrzody, cukrzycę, dolegliwości w  układzie oddechowym i przy chorobie alkoholowej.

Stosowanie zewnętrzne

  • przed zastosowaniem kapusty w formie okładu zewnętrznego najpierw ją myjemy, osuszamy, wykrawamy żyłę główną i lekko rozgniatamy liść przy pomocy np.wałka. Kiedy ukaże się sok przykładamy liść do chorego miejsca i owijamy bandażem.

  • Świeże liście kapusty leczą choroby: żołądkowo-jelitowe, płucne, wątrobowe, nowotwory, egzemy, hemoroidy infekcje, nerwobóle, odmrożenia, oparzenia, stłuczenia, migrenę, astmę, żylaki i wiele innych.

Dawkowanie:

-kurację z zastosowaniem soku ze świeżej kapusty rozpoczynamy od wypicia jednej szklanki soku małymi łykami (1-2 godziny przed posiłkiem). Stopniowo zwiększamy dawki soku – o jedną szklankę co tydzień. Dochodząc w przeciągu miesiąca do 4-5 szklanek. Po czym zmniejszamy ilość szklanek o jedną co tydzień. Kurację kończymy jedną szklanką soku.

-Udowodniono że sok ze świeżej kapusty doskonale goi wrzody żołądka i dwunastnicy, jest pomocny w leczeniu nieżytu żołądka, zapaleniu okrężnicy, atonii jelit, cukrzycy,  w hemoroidach, nadciśnieniu tętniczym krwi, miażdżycy, otyłości, chorobach tarczycy i przy oczyszczaniu organizmu z toksyn.

© 2019 by Healing_me

Kontakt - Aurela Daktera, 07776119975, Sheffield (South Yorkshire)