top of page

                                                                                                            Suplementacja
Suplementacja nigdy nie powinna być priorytetem, a dodatkiem. Kiedy jakość gleb pogarsza się z roku na rok, ma to swoje odzwierciedlenie w pogarszającym się stanie mineralnym roślin, które spożywamy.

Spożywanie latami wyjałowionych produktów pozbawia nas naszych własnych rezerw witaminowych co może doprowadzić do niedoborów i dysfunkcji w przyszłości.  

Dlatego konieczne wydaje się włączenie naturalnych suplementów by odżywić organizm.

W idealnym świecie wyobraź sobie, że śpisz dużo, jesteś nawodniony i zjadasz wszystkie niezbędne wartości odżywcze  z warzyw czy owoców, masz ponadto dostęp do czystych produktów mięsnych a każdy posiłek daje ci dużo energii .


 Czemu służą suplementy:
1) Wypełnienie luki żywieniowej
90% ludzi nie otrzymuje zalecanej ilości ważnych składników odżywczych z samego pożywienia. Większość z nas nie przestrzega zaleceń dietetycznych z powodu ścisłej diety, złego apetytu lub zmieniających się potrzeb żywieniowych.

Suplementacja ma na celu wypełnienie luki żywieniowej, dzięki czemu utrzymujemy właściwą równowagę składników odżywczych z pożywienia i suplementacji.

Zwiększy to gęstość składników odżywczych w diecie i zapewni odpowiednią ilość składników odżywczych dostosowanych do potrzeb dietetycznych.
 

2) Poprawa absorpcji składników pokarmowych

Z wiekiem złe wchłanianie staje się problemem, ponieważ twoje ciało nie ma takiej samej zdolności do rozkładu i wchłaniania składników odżywczych, jak wcześniej . Produkcja enzymów trawiennych, które rozkładają i wchłaniają składniki odżywcze z pożywienia, w naturalny sposób zaczyna spadać wraz z wiekiem. Dlatego możesz przyjmować więcej leków by miały efekt. Dodatkowo większość współczesnych leków wyczerpuje niezbędne składniki odżywcze. Suplementy mogą pomóc przywrócić tę nierównowagę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


3) Zwalczanie wolnych rodników
Pestycydy i herbicydy stosowane do hodowli żywności, chemikalia znajdujące się w wodzie oraz zewnętrzne problemy środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie, znacznie zwiększają nasze zapotrzebowanie na dodatkowe witaminy i minerały. Szkodliwe substancje chemiczne wytwarzają wolne rodniki, które atakują nasz układ trawienny i odpornościowy. Suplementy takie jak przeciwutleniacze pomagają zwalczyć wolne rodniki.


4) Promowanie regeneracji po ćwiczeniach
Sportowcy potrzebują dużo energii i składników odżywczych zgromadzonych w ciele. Niezbędne jest zatem uzupełnianie na bieżąco tych niezbędnych składników odżywczych, zwiększanie poziomu energii i promowanie regeneracji po intensywnym treningu.

 
5) Zapobieganie szkodom powodowanym przez złe nawyki żywieniowe
Nieregularne nawyki żywieniowe, spożywanie przetworzonego pożywienia i stres przyczyniają się do złego trawienia, utrudniając naszemu organizmowi wyekstrachowanie wszystkich potrzebnych składników odżywczych z pożywienia.

Chociaż suplementacja nie może zastąpić złej diety, może pomóc w zapobieganiu szkodom spowodowanym przez złe nawyki żywieniowe.


6) Zapobieganie chorobom

Pracownicy służby zdrowia zachęcają ludzi do szukania profilaktyki chorób zamiast leczenia chorób. Codzienne przyjmowanie suplementów, regularne ćwiczenia i dieta odpowiednia, nawodnienie są istotne w zapobieganiu chorobom.  


7) Zubożenie gleby
Nowoczesne techniki rolnicze wykorzystują nawozy, które niszczą glebę i pozbawiają rośliny zaopatrzenia w niezbędne składniki odżywcze. Żyzna gleba jest kluczowym elementem rolnictwa dla wchłaniania odpowiednich ilości minerałów. Bez tego roślina nie może wytwarzać niezbędnych witamin.

bottom of page