top of page

Monolauryna na wirusaMonolauryna jest środkiem przeciwwirusowym występującym naturalnie w mleku matki, płynie owodniowym, a także w niektórych produktach spożywczych, takich jak masło i śmietana, ale szczególnie w oleju kokosowym.


W badaniach przeprowadzonych w Centrum Chorób Zakaźnych CDC w USA - monolauryna była w stanie faktycznie rozpuścić błonę ochronną 14 typów ludzkich wirusów.


Wirusy te obejmowały odrę, grypę, opryszczkę pospolitą, ospę wietrzną, wirus Epsteina-Barra, wirus cytomegalii (główna przyczyna chorób naczyń, mózgu i serca) oraz wirusy typu SARS.


Monolauryna faktycznie rozkłada otoczkę lipidową lub błonę wirusów, niszcząc ich główną obronę.


Aktywność monolauryny wobec wirusów polega na tym, że jej składnik, kwas laurynowy, wiąże się z otoczką lipidowo-białkową wirusa i ją inaktywuje. Wiążąc się z płaszczem wirusa, zapobiega ona odrywaniu się wirusa; i ten nie może replikować i rozprzestrzeniać infekcji w całym organizmie.


Również rozpuszczając wirusową otoczkę, monolauryna powstrzymuje wirusa przed wiązaniem się z komórkami gospodarza, przygotowując się do ataku wirusa w organizmie gospodarza.


Z rozpadu otoczki wirusowej wynikają dwa mechanizmy - wirus nie może przyczepiać się do komórek i nie może się

rozmnażać, ponieważ oba mechanizmy zależą od nienaruszonej otoczki wirusa.


Kapsułki monolauryny 300 mg (formuły ekologiczne) są często przyjmowane jako 2 kapsułki 3 razy dziennie przy pierwszych oznakach infekcji i kontynuowane przez kilka dni lub tygodni, aż wirus całkowicie zniknie.https://www.ppt-health.com/shingles-see-also-herpes-monolaurin/study-abstract-report/


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

bottom of page