top of page

Usuwanie plastiku z organizmuKontakt z plastyfikatorami może wynikać z wchłaniania przez skórę kosmetyków, balsamów do ciała, żeli do włosów, szamponów i dezodorantów.


  • Możesz je spożywać z wody, rur z PVC (wody), detergentów i żywności, butelek do wody

  • Możemy je również wdychać z klejów znajdujących się w powietrzu, materiałów budowlanych, artykułów szkolnych / biznesowych, mebli, wnętrz samochodowych, rozpuszczalników, tworzyw sztucznych, smarów, środków odstraszających owady, podłóg winylowych, płytek dywanowych, tapet winylowych, kosmetyków do ciała, sztucznej skóry, klejów, barwniki i zabawki.

  • Tworzywa sztuczne pokrywają każdy przewód w instalacjach elektrycznych w naszych domach, biurach, urządzeniach i komputerach - gdy druty nagrzewają się, plastikowa powłoka wypływa do powietrza.


Zatem tworzywa sztuczne są wszędzie i, szczerze mówiąc, trudno ich uniknąć.Najlepsze, co większość ludzi może zrobić, to mieć pewność, że robią wszystko, co w ich mocy, aby skutecznie i wydajnie wyeliminować wszelkie gromadzenie się tworzyw sztucznych (ftalanów) w organizmie.


Ważne jest określenie poziomu akumulacji.

Niektóre osoby szybko metabolizują i szybko eliminują kontakt z tworzywami sztucznymi lub większością toksyn środowiskowych.

Z drugiej strony jest wielu ludzi, którzy mają słabo działający system odtruwania i niestety będą gromadzić tworzywa sztuczne oraz inne toksyny środowiskowe.


Najlepszym sposobem określenia poziomu akumulacji lub obciążenia toksycznego jest wykonanie testu.

  • Zalecany test laboratoryjny nosi nazwę GPL-TOX Profile (Toxic Non-Metal Chemicals) Profil ftalanów i parabenówJak się ich pozbyć?


1: Ponieważ są one detoksykowane przez glukuronidację, należy przyjmować IndolPlex i D-glukaran wapnia po 2 dwa razy dziennie.

2: Spożywanie 2 lub więcej porcji warzyw kapustnych lub krzyżowych dziennie przyspiesza detoksykację tworzyw sztucznych - należą do nich kapusta, brokuły, brukselka, kalafior, rzodkiewka, rukiew wodna, rukola, rzepa, kapusta włoska, jarmuż, brukiew i inne.

3: Usunięcie ftalanów poprzez saunę na podczerwień.


W międzyczasie, biorąc pod uwagę poziom tworzyw sztucznych, na które jesteśmy codziennie narażeni, może być konieczne, aby osoby SZCZEGÓLNIE wolno metabolizujące i akumulujące ftalany z tworzyw sztucznych, regularnie pozbywały się ich z organizmu.

Plastik udaje estrogen w organizmie!
Odniesienie: Rogers S, Detoxify or Die, Prestige Publishing, 2002


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA STRONĘ https://kursy.aureladaktera.com/ w zakładkę BLOG AURELA DAKTERA

Comments


bottom of page